Rezultatele obtinute de elevii Scolii 97 la concursurile de matematica in anul scolar 2014-2015
SEMESTRUL I
I Concursul International de Matematica “Ion Barbu-Dan Barbilian” Calarasi – Octombrie 2014:
Nr. Crt. | Numele si prenumele | Clasa | PREMIUL |
---|---|---|---|
1 | Badea Alexandru | VIII | I |
2 | Filip Sebastian | VIII | II |
3 | Stanescu Andrei | VIII | III |
4 | Morecut Andreea | VIII | Mentiune |
5 | Iosif Teodor | VII | Mentiune |
Concursul “Mathematical Danube Competition” – concurs de pregătire pentru Olimpiada Internaţională de Matematică şi Balcaniadă : Badea Alexandru – medalie de argint.
II Concursul National de Matematica “Laurentiu Panaitopol” Bucuresti Noiembrie 2014:
Numele si prenumele | Clasa | Premiul Obtinut |
---|---|---|
Badea Alexandru | VIII | II |
III Concursul National de Matematica ‘’Lumina Math’’Bucuresti Noiembrie 2014:
Nr. Crt | Nume | Clasa | PREMIUL |
---|---|---|---|
1 | Bucsa Rares | 5 | Premiul II |
2 | Gongu Andrei | 5 | Premiul II |
3 | Osman Maria | 5 | Premiul II |
4 | Prescornita Eduard | 5 | Premiul III |
5 | Istvan Maria Briana | 5 | Premiul III |
6 | Albu Matei | 5 | Premiul III |
7 | Alexan Vlad | 5 | Premiul III |
8 | Andrei Diana | 5 | Premiul III |
9 | Bran Sabrina | 5 | Premiul III |
10 | Sandru Matei | 5 | Premiul III |
11 | Burloiu Paul | 5 | Premiul III |
12 | Caraba Codrin | 5 | Mentiune |
13 | Constantinescu Radu | 5 | Mentiune |
14 | Dirdeci Ana | 5 | Mentiune |
15 | Pascut Anda | 5 | Mentiune |
16 | Rimniceanu Ilinca | 5 | Mentiune |
Nr. Crt | Nume | Clasa | PREMIUL | |
---|---|---|---|---|
1 | Ciobota Robert | 6 | Premiul II | |
2 | Golgot Sabin | 6 | Premiul II | |
3 | Bulboaca Eugen | 6 | Mentiune | |
4 | Burcea Ioana | 6 | Mentiune | |
5 | Ciachir Arhire Ana | 6 | Mentiune | |
6 | Filimon Doriana | 6 | Mentiune | |
7 | Filip Emil | 6 | Mentiune | |
8 | Petrache Andrei | 6 | Mentiune | |
9 | Theodor-Pavel Sandu | 6 | Mentiune | |
10 | Uleia Elena | 6 | Mentiune | |
Nr. Crt | Nume | Clasa | PREMIUL | |
---|---|---|---|---|
1 | Poienariu Andrei | 8 | Premiul III | |
2 | Bricman Paul Andrei | 8 | Mentiune | |
3 | Ciobanu Stefan | 8 | Mentiune | |
4 | Galatanu Octavian | 8 | Mentiune | |
5 | Goiceanu Teodora | 8 | Mentiune | |
6 | Horatan Zaharia | 8 | Mentiune | |
7 | Moraru Mircea | 8 | Mentiune | |
8 | Ticleanu Teodora | 8 | Mentiune | |
9 | Tornescu Petru | 8 | Mentiune | |
10 | Tudose Andreea | 8 | Mentiune | |
11 | Vasile Runa | 8 | Mentiune | |
IV Concursul National de Matematica “ARHIMEDE”- etapa locala Noiembrie 2014:
Scoala 97 este gazda Concursului National de Matematica Arhimede.
Premiile obtinute :
PREMIUL 1 | PREMIUL 2 | PREMIUL 3 | MENTIUNE | |
---|---|---|---|---|
CLS 5 | 1 | 4 | 7 | 11 |
CLS 6 | 6 | 9 | 8 | 4 |
CLS 7 | 2 | |||
CLS 8 | 1 | 1 | 10 | 8 |
Lista premiantilor este postata pe www.e-mate.ro
V Concursul de Matematica al Scolii Gimnaziale Nr 56 : Ianuarie 2015:
NR. CRT. | NUME SI PRENUME | CLASA | PREMIUL |
---|---|---|---|
1 | OSMAN MARIA | V | III |
2 | SANDRU MATEI | V | Mentiune |
NR. CRT. | NUME SI PRENUME | CLASA | PREMIUL |
1 | ENACHE TUDOR | VI | III |
2 | BURCA VLAD | VI | Mentiune |
3 | MIHAILA TEODORA | VI | Mentiune |
4 | SAVIN EVA | VI | Mentiune |
5 | BADEA BIANCA | VI | Mentiune |
6 | MARCU ANA | VI | Mentiune |
7 | TUDOR IOANA | VI | Mentiune |
NR. CRT. | NUME SI PRENUME | CLASA | PREMIUL |
1 | STANCIU VLAD | VII | Mentiune |
NR. CRT. | NUME SI PRENUME | CLASA | PREMIUL |
1 | BADEA ALEXANDRU | VIII | I |
2 | MORECUT ANDREEA | VIII | Mentiune |
3 | PREOTEASA MIRCEA | VIII | Mentiune |
In urma rezultatelor, Scoala 97 a obtinut trofeul concursului.
Va felicitam pe toti participantii si pe toti cei care au obtinut rezultate exceptionale. Mult succes in continuare!