Rezultate an 2006
I Clasa a V – a
Ionescu Stefania ( cls 5B)
– premiul 1 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 1 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 2 concursul revistei Arhimede (etapa finala)
– premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– mentiune concursul de matematica „ Micii campioni” – Lic. T. Vianu
– premiul 2 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Damoc Alexandru (cls 5 B )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
– premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 1 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Ilinca Andrei (cls 5 B )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
– premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 3 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Voinea Amelia (cls 5 )
– premiul 2 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Raducu Ioana (cls 5 B )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Juganaru Monica (cls 5 B )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Stefan Bogdan (cls 5 )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe municipiu)
Cristea Lucian (cls 5 B )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa finala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Soare Eduard (cls 5 B )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Prodea Gabriel (cls 5 B )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Florea Oana (cls 5A )
– premiul 2 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Tanasescu Andrei (cls 5 B )
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 2 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Tuiu Iulia (cls 5 B )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
Bunduc Eduard (cls 5 )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Toma Stefan (cls 5 )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
Amza Andrei(cls 5 B)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa finala)
Parciu Ilinca(cls 5 B )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
Mitrica Mihaela(cls 5 B )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Barbu Valentin (cls 5 )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Popa Ana Maria (cls 5 )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Erculescu David(cls 5A )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Yassen Yassen(cls 5 D )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
II Clasa a VI – a
Damoc Elena (cls 6 C)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 2 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– mentiune concursul de matematica „ Micii campioni” – Lic. T. Vianu
– premiul 2 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Apsan Iulia (cls 6C )
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– ???????? Jose Marti
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Fieraru Mihai (cls 6C )
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– ???????? Jose Marti
Alexiu Oana Andrada
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Pavloschi Victor
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Grecu Cristina
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Mocanu Simona
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Mocanu Simona
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Ciotlos Sabina
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Buleandra Claudia
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
III Clasa a VII – a
Chiran Gratiela (cls 7D)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 1 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 3 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Orita Mihai (cls 7A)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– mentiune concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa finala)
Pataliu Vlad (cls 7 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Dima Diana (cls 7 D)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Mocanu Carmen (cls 7D)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 3 concursul de matematica „ ” – Sc nr 36
Gazdaru Roxana(cls 7 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Oprea Maria(cls 7 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Gafei Alexandra(cls 7 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Duta Valentina (cls 7 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Dobre Andreea(cls 7 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
Lumina Iulia (cls 7D)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Trandafirescu Sorin(cls 7D)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
IV Clasa a VIII – a
Parvu Andrei (cls 8 A)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 1 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
– premiul 2 olimpiada de matematica (etapa pe municipiu)
– a participat la Olimpiada Nationala de Matematica – Iasi, aprilie 2006
Turcan Elena (cls 8B)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– premiul 3 concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
Panait Raluca (cls 8 D)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa zonala)
Ungureanu Cristian (cls 8 E)
– premiul 3 olimpiada de matematica (etapa pe sector)
Herescu Vlad (cls 8 D)
– mentiune concursul revistei Arhimede (etapa locala)